TEE TIMES
2 Round 2

Available Rounds:  
Group Course Time Start
Hole
Player 1 Player 2 Player 3
1 East Course 7:00 1  Lance Bernier
Husson
 Landon Hollenshead
Penn State-Altoona
 John Haining
Farmingdale St
2 East Course 7:10 1  Matthew Loubier
Husson
 Tom Trexler
Penn State-Altoona
 Rich Kelly
Farmingdale St
3 East Course 7:20 1  Kevin Byrne
Husson
 Lee Elder
Penn State-Altoona
 Chris Arnold
Farmingdale St
4 East Course 7:30 1  Michael Hersey
Husson
 Wes Elder
Penn State-Altoona
 Adam Larkin
Farmingdale St
5 East Course 7:40 1  Chris Hamel
Husson
 Chris Perry
Penn State-Altoona
 Chris Arnold
Farmingdale St
6 East Course 7:50 1  Daniel Skelton
Manhattanville
 Dan Klipsch
Webster
 George Gillmore
MA - Dartmouth
7 East Course 8:00 1  Stephen Arnott
Manhattanville
 Kyler Scott
Webster
 Scott Woodacre
MA - Dartmouth
8 East Course 8:10 1  Juan Ayala
Manhattanville
 Kaleb Kessler
Webster
 Brandon Oldham
MA - Dartmouth
9 East Course 8:20 1  Michael Cresci
Manhattanville
 Steven Kinsman
Webster
 Matt Connolly
MA - Dartmouth
10 East Course 8:30 1  Jared Randall
Manhattanville
 Robby Meeh
Webster
 Nick Jagoe
MA - Dartmouth
11 East Course 8:40 1  Jake Scott
Illinois Wesleyan
 Jordan Hall
Oglethorpe
 Cory Muller
Mount Union
12 East Course 8:50 1  Shane Smith
Illinois Wesleyan
 Patrick Cansfield
Oglethorpe
 Steve Guerrieri
Mount Union
13 East Course 9:00 1  Dex Reese
Illinois Wesleyan
 Anthony Amodeo
Oglethorpe
 Ben Lehrke
Mount Union
14 East Course 9:10 1  Stefan Johnson
Illinois Wesleyan
 Craig Stevenson
Oglethorpe
 Jon Lieser
Mount Union
15 East Course 9:20 1  Ryan Dorner
Illinois Wesleyan
 Eric Quinn
Oglethorpe
 Scott Miller
Mount Union
16 East Course 9:30 1  Josh Nichols
Greensboro
 James Dawson
Transylvania
 Dan Nelson
Wisconsin - Stout
17 East Course 9:40 1  Kirk Mitchell
Greensboro
 Jantzen Latham
Transylvania
 Ethan Schmitz
Wisconsin - Stout
18 East Course 9:50 1  Connor Kennedy
Greensboro
 Clay Hinton
Transylvania
 Peyton Olson
Wisconsin - Stout
19 East Course 10:00 1  Ben Nihart
Greensboro
 Hunter Frazier
Transylvania
 Sam Carr
Wisconsin - Stout
20 East Course 10:10 1  Michael Elder
Greensboro
 Justin Tereshko
Transylvania
 Andy Smith
Wisconsin - Stout
21 East Course 10:20 1  Alex Klehr
St. John's (MN)
 David Collura
Emory
 Mike Caston
Redlands
22 East Course 10:30 1  Casey Vangsness
St. John's (MN)
 Nick Szem
Emory
 Ryan Williams
Redlands
23 East Course 10:40 1  Mark Giorgi
St. John's (MN)
 Johnathan Chen
Emory
 Todd Steller
Redlands
24 East Course 10:50 1  Dennis Granath
St. John's (MN)
 Charles Raindre
Emory
 Alex Hedlund
Redlands
25 East Course 11:00 1  Tony Krogen
St. John's (MN)
 Ryan Dagerman
Emory
 Jeremy Sanders
Redlands
26 East Course 11:10 1  Rodes Bowers
Huntingdon
 Ben Brooks
Wisconsin-Eau Claire
 Alex Huyser
Central College (IA)
27 East Course 11:20 1  Cates Culpepper
Huntingdon
 Jimmy Hutchings
Wisconsin-Eau Claire
 Drew Osier
Central College (IA)
28 East Course 11:30 1  Jamey Lester
Huntingdon
 Tim McCormick
Wisconsin-Eau Claire
 Brent Messmore
Central College (IA)
29 East Course 11:40 1  J.P. Kircher
Huntingdon
 Jamie Krula
Wisconsin-Eau Claire
 Justin Livingston
Central College (IA)
30 East Course 11:50 1  Chase Blaich
Huntingdon
 Loren Churness
Wisconsin-Eau Claire
 Jason Harvey
Central College (IA)
31 East Course 12:00 1  Thomas Schmitz
Linfield College
 Ryan Foell
Penn State-Harrisburg
 Ben Thorson
North Central U
32 East Course 12:10 1  Josh Kay
Linfield College
 Geoff Morrison
Penn State-Harrisburg
 Jon-Michael Sherman
North Central U
33 East Course 12:20 1  AJ(Alex) Taylor
Linfield College
 Brad Goss
Penn State-Harrisburg
 Daniel Johnson
North Central U
34 East Course 12:30 1  Yutaro Sakamoto
Linfield College
 Shane Woodman
Penn State-Harrisburg
 Taylor Alvarado
North Central U
35 East Course 12:40 1  Alex Fitch
Linfield College
 Max Hrip
Penn State-Harrisburg
 Taylor Murphy
North Central U
36 West Course 7:00 1  Bryan Johnson
McDaniel College
 Scott Loftus
Milwaukee Sch of Eng
 Drew Hanaoka
Elizabethtown Col.
37 West Course 7:10 1  Logan Connaughton
McDaniel College
 Jason Arnes
Milwaukee Sch of Eng
 Alex Catalano
Elizabethtown Col.
38 West Course 7:20 1  Keith Mazurek
McDaniel College
 Ben Turk
Milwaukee Sch of Eng
 Dan Senkler
Elizabethtown Col.
39 West Course 7:30 1  Greg Bowman
McDaniel College
 Peter Eich
Milwaukee Sch of Eng
 Geoffrey Quinque
Elizabethtown Col.
40 West Course 7:40 1  Paul Kovalcheck
McDaniel College
 Dane Zachman
Milwaukee Sch of Eng
 Nick Iacono
Elizabethtown Col.
41 West Course 7:50 1  Max Alley
Middlebury College
 Pat Rooney
Cabrini College
 Jordan Brovick
Carroll University
42 West Course 8:00 1  William Prince
Middlebury College
 Rob Bass
Cabrini College
 Matt Miceli
Carroll University
43 West Course 8:10 1  Andrew Emerson
Middlebury College
 Chris Sarvadi
Cabrini College
 Blaine Lynch
Carroll University
44 West Course 8:20 1  Brian Cady
Middlebury College
 Michael Ryan
Cabrini College
 Sam Luedtke
Carroll University
45 West Course 8:30 1  Jim Levins
Middlebury College
 Greg Verde
Cabrini College
 Eric Busalacchi
Carroll University
46 West Course 8:40 1  Josh Haynes
La Verne, Univ. of
 Lyndon Jones
Centre College
 Joe Suarez
Christopher Newport
47 West Course 8:50 1  Kevin Smith
La Verne, Univ. of
 Kenyon Cook
Centre College
 Jonathan Howard
Christopher Newport
48 West Course 9:00 1  Nick Ericson
La Verne, Univ. of
 Patrick Davidson
Centre College
 Brian Jaeger
Christopher Newport
49 West Course 9:10 1  Eric Bunge
La Verne, Univ. of
 Grant Hinton
Centre College
 Chris Olson
Christopher Newport
50 West Course 9:20 1  Andrew Roque
La Verne, Univ. of
 Chris Morris
Centre College
 Joe Evans
Christopher Newport
51 West Course 9:30 1  Mike Duncan
Methodist University
 Brian Barry
Millikin University
 Kyle Jaacks
Nebraska Wesleyan
52 West Course 9:40 1  Mike Frisina
Methodist University
 Michael Markiewicz
Millikin University
 Ryan Boyer
Nebraska Wesleyan
53 West Course 9:50 1  Alex Weir
Methodist University
 Cory Henry
Millikin University
 Rory Doll
Nebraska Wesleyan
54 West Course 10:00 1  Robby Bruns
Methodist University
 Wes Hillen
Millikin University
 Geoffrey Oliphant
Nebraska Wesleyan
55 West Course 10:10 1  Mike Wesko
Methodist University
 J.B. Spillane
Millikin University
 Patrick Hanzel
Nebraska Wesleyan
56 West Course 10:20 1  JT Thomas
Guilford College
 Simon Erlandsson
Gustavus Adolphus
 Jordan Millice
Wittenberg Univ.
57 West Course 10:30 1  Alex Wise
Guilford College
 Andrew Oakes
Gustavus Adolphus
 David Wetterich
Wittenberg Univ.
58 West Course 10:40 1  Dusty Roberts
Guilford College
 Tyler McMorrow
Gustavus Adolphus
 Ben Hogenkamp
Wittenberg Univ.
59 West Course 10:50 1  Mat Hennick
Guilford College
 Trevor Gervais
Gustavus Adolphus
 Ricky Boerner
Wittenberg Univ.
60 West Course 11:00 1  Noah Ratner
Guilford College
 Alex Kolquist
Gustavus Adolphus
 Craig Osterbrock
Wittenberg Univ.
61 West Course 11:10 1  John McCarthy
Skidmore College
 Dither Castro
Texas Lutheran Univ.
 Ross Ryzenga
Calvin College
62 West Course 11:20 1  Matt Canavan
Skidmore College
 Chance Cathey
Texas Lutheran Univ.
 Dave Sarkipato
Calvin College
63 West Course 11:30 1  Peter Anderson
Skidmore College
 Chris Hyten
Texas Lutheran Univ.
 Ben Kuiper
Calvin College
64 West Course 11:40 1  Ryan Lloyd
Skidmore College
 Nick Mehigan
Texas Lutheran Univ.
 Eric Doezema
Calvin College
65 West Course 11:50 1  Joseph Flowers
Skidmore College
 Ryan Kiel
Texas Lutheran Univ.
 Jess Hendriksma
Calvin College
66 West Course 12:00 1  Brian Omslaer
Washington&Jefferson
 Hudson Keener
LaGrange College
67 West Course 12:10 1  Edward Morascyzk
Washington&Jefferson
 Nicholas Palladino
Rochester, Univ of
68 West Course 12:20 1  Tyler Fewell
Washington&Jefferson
 Mike Redwood
Bridgewater College
69 West Course 12:30 1  Colin Izzo
Washington&Jefferson
 Trey Bridwell
Maryville College TN
70 West Course 12:40 1  Brad Cieslinski
Washington&Jefferson
 Tain Lee
Claremont Mudd Scripps